KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8692314
nr 869 2314
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Akvarell, Evy Låås (1923-1999), Köksinteriör, stämpelsign. a tergo, signerad. bladets mått: 77x56
Kondition: oramade
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 13 januari 2014
kl 19:24:05
11/1 15:25:05
300 kr
13/1 19:18:53
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås